Šparglovka (Sedlácká)
Keříčková, se žlutým jemným luskem, velmi plodná odrůda, poměrně raná, při řidším výsevu jsou rostliny mohutné a křehké, doporučuje se zpevnit nakopčením, aby se nevyvracely. Odrůda využitelná jak na zelené lusky tak i suché - luštěniny (“zralé fazole večer před vařením namočit, druhý den 20 min v papiňáku“), údajně snese i částečné zastínění a plodí i pod stromy.

 

Zlatý roh 

Keříčková stará odrůda. Zeleninová odrůda na lusky, které jsou křehké, chutné (barvy žluté), nízký vzrůst rostlin (asi 30cm), zralé semeno je válcovité, barvy okrově hnědé až zlatožluté, raná odrůda, dobrá násada, spíše do sušších poměrů, jinak trpí chorobami.

 

Holubičí

Tyčkové, vzrůst 2,5m, ze Slovenska, namodralé zbarvení semen, delší veg. doba, dobrý masitý kratší zelený lusk bez vlákna na zeleninové užití.

 

 

Šparglovky (z Polné) 

 

Tyčková, rodinná odrůda, s lusky žluté barvy, bez vláken, křehké, masité, chutné. Semeno čistě bílé. Dobře nasazuje i při protrhání lusků. Spíš rannější odrůda. Všestranné využitelná odrůda pro různé způsoby kuchyňské úpravy zelených lusků, včetně mražení.